Jdi na obsah Jdi na menu
 


září 2008

Po dlouhém hledání konečně kočičku máme doma, je to 14 týdenní koťátko z chovatelské stanice SOPCAT.

Listopad 2008

Máme za sebou první výstavu v Letňanech. Naše kočička jí úspěšně skoro celou prospala

Únor 2009

Na výstavě v Kongresovém paláci se už kočička chovala jako starý mazák, syčela na mňoukající kočičku ve vedlejší kleci, a návštěvníkům ukazovala ponejvíce  zadní část těla.

Březen 2009

Posuzovatelka na výstavě v Pyramidě si všimla, že barva napsaná v PP není správně- definitivně je určeno, že kočička má barvu SEAL POINT

Duben 2009

Máme první CAC z výstavy v Hradci Králové

Červen 2009

Na výstavě v Příbrami jsme získali další dva CAC

   a  titul Šampion

Červenec 2009 

Kočička odjela za ženichem do jižních Čech k chovatelce Dr. Hojdarové z chov. stanice INARI

Srpen 2009

Kočička je evidentně v tom. Náladová, žravá a tlustá. Jsme moc rádi.

Září 2009

10. 9. se narodila se tři černobílá koťátka. 

Kočička je hrdá a starostlivá matka. Porod zvládla bez naší pomoci, koťátka jsou vitální s evidentně bezchybným sacím reflexem.

16. 9. se mi snad daří rozeznat pohlaví-vypadá to na dvě holky jednoho kluka.

17. 9. začíná jedno z koťat otvírat oko.

Říjen 2009

Koťátka  už čile pobíhají po bytě.

12. 10. koťátka ochutnala něco jiného než maminku. Do včerejška vše nabízené ignorovali, ale dnes vytvořili okamžitě papající komando.

Prosinec 2009

Koťátka  mají za sebou veškerá očkování a čipování.   

12. a 13. prosince byla koťátka na výstavě ve Stromovce, dostala jednu nominaci. A začínají odcházet do nových domovů. Jako první se odstěhoval kocourek Adwin a po něm nejmenší kočička Alein Chaplin (Čárlinka) . V sobotu 19. 12. je v novém domově poslední kotě, holčička, které jsme napsali do rodokmenu jméno Alien, říkali jsme jí Černá a v noví majitelé jí dali jménoTifany. Odchod posledního koťátka se neobešel z mé strany bez slz, ale věřím, že radost, kterou nám koťata přinášela budou dávat dál i v nových rodinách.  A hlavní postava? -maminka koťátek-odpoledne a veřer pomňoukávala a celou noc se ke mně tulila jako před narozením koťat.

Květen 2010

Po doporučení chovatelky z ch.stanice Garret  kočičku testuji na strep G a krevní skupinu. 

Červen 2010

Bohužel jedno koťátko z vrhu "A" Čárlinka má nevyléčitelnou vadu srdce -já i nová rodina to neseme špatně. Projistotu jsme Bejli nechali testovat na HCM, která dopadla dobře.

Srpen 2010

Naše Bejli odjela za ženichem z chovatelské stanice Petit Ange. Oběma držíme palce.

 

Říjen  2010

 Dne 14. 10. se narodila 4 koťátka mezi 4 a 6 hodinou ranní , tři holčičky a jeden kluk, jedna hočička zemřela druhý dne na rozdílnou krevní skupinu.  Kluk je největší a nejsvětlejší na první pohled je větší, holčičky jsou k nerozenání.

21. 10. večer jedna holčika má otevřené jedno oko, kocourek hmouří obě oči. Koťátka vzorně přibírají - po 7mi dnech přibrala 100% své porodní váhy.

  Leden 2011

Koťátka Barny a Balentýnka jsou v nových domovech, podle zpráv jsou v pohodě. Balentýnka je první kočka, která trvale odmítala granule, měla ale štěstí na zkušenou chovatelku, která umí a zvládá Barf. O Barnyho obavy nemám, ten snědl vše.

Nechala jsem si Bibi - má zbarvení po kterém jsem dlouho toužila - a to modrý colorpoint. I když je ještě malá, hledám pro ní ženicha - ráda bych pokračovala v colorpointech, ale zatím nevím o žádném nepříbuzném kocourkovi.

Březen 2011

Je báječné mít dvě kočky - tulí i vyblbnou se spolu - a i když je tu pořád vztah matka - kotě je vidět, že dvě kočičky jsou spolu šťastnější. Akorát Bejlinka pořád Bibinku kojí, což vypadá divně, protože Bibi je už opravdu velká.

 

Leto  2011

Koocurek Barney z vrhu B umřel po víceméně banální operaci zubu a mně se rozjela velká alergie na kočičí kůži, tudíž odkládám další vrhy, z chovatelského hlediska je toto léto tragédie.

Podzim 2011

Bibi na výstavě v Kongresovém paláci získala 2xCAC, zejména srst má špičkovou, všichni posuzovatelé se rozlývali nad její kvalitou, jinak splňuje vše co má Cornish mít, nepatří k extrémům (tj. znaky pro dané plemeno nejsou extrémě nápadné - velké uši, prohnutý hřbet) Ovšem trochu mi opravdu chybí konkurence, pokud je na výstavě kočka, která nemá žádnou soupeřku, titul tolik nehřeje 

 

 

Na výstavě v hotelu Diplomat jsme získalí poslední CAC a tím titul Šampion. Bibi byla dost nervózní (nervózní je slušně řečeno - napadá mně ještě jedno slušné slovo  - naštvaná) Výstava jí rozhodně nebavila, asi už další neabsolvujeme.

Květen 2013

Bibi jela za ženichem, vypadá že je březí.

 Červenec 2013

5. 7. Bibi porodila tři koťata.

Únor 2014

Bibi jsem dala vykastrovat a další koťata neplániji. Ch. stanice není aktivní

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Martinu S.

(Klára, 28. 9. 2009 15:33)

Mám desetiměsíčního kocourka Sphynxe.
Pokud ještě máte zájem, napište mi.
prokopova.kl@seznam.cz

Pro Martinu S

(Majitelka stránek, 17. 9. 2009 20:26)

Martino,
zkuste inzertní server Bazoš. Tyto plemena bez PP nejsou moc rozšířena a já bych je ani bez PP ani nedoporučovala.

Sháním starší kočičku či kocourka

(Martina S., 17. 9. 2009 19:48)

Dobrý den paní Rohlíková, ráda bych se Vás zeptala, zda-li nemáte či nevíte o někom, kdo by přenechal nebo za nízkou cenu prodal starší kočičku či kocourka (např. nehodící se k chovu či bez PP) plemene cornish rex, devon rex nebo sphynx. Chtěla bych pořídit kamaráda našemu 8 letému kocourkovi.
Děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den.
Martina S.

dodatek

(Darja, 28. 7. 2009 16:32)

Zapomněla jsem na sebe kontakt darja.romancakova@email.cz

nádherné číčínky

(Darja, 28. 7. 2009 16:30)

Měla jsem již kočičku britku,bohužel bez pp., koupila mi jí dcera po té, co mi jedna kočička, docela obyčejná ale zlatá( moc jsem ji milovala) zemřela. Moje Ketynka mi zemřela na vrozenou vadu ve 13 letech, ale nikdy na ní nezapomenu. Měla bych zájem o koupě kočičky, pokud budete mit kotatka .